10 najciekawszych pościelowych rekordów świata… Wokół poduszek i nie tylko ;)

1) 18 maja 2018 w USA, Minneapolis, odbyła się najliczniejsza poduszkowa bitwa. Wzięło w niej udział 7 681 uczestników, a całe wydarzenie było częścią chrześcijańskiego koncertu. Rekord został osiągnięty przez MyPillow, Inc. To musiało być super! Tylko sobie wyobraźcie – wziąć swoją poduszeczkę i lecieć na wojnę na poduszki. Tyyyle radości… aż się rozmarzyliśmy.

2) Kolejną ciekawą i jednocześnie rekordową imprezą jest największe pyjama party. Odbyło się ono w Chester w Wielkiej Brytanii 27 września 2014 roku i liczyło 2 004 uczestników. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Girlguiding North West England. Zabawa w piżamie to jest to. Kto jeszcze pamięta jak to było nocować u kolegów/koleżanek z podstawówki?

3) 23 lipca 2016 dwie firmy – Ayd Group i Stylution Int’l zasłynęły z powodu największego materacowego ludzkiego domino. W akcji wzięło udział 2 016 ludzi(i tyle samo materacy o wymiarach 200x90cm). Cała próba trwała 14 minut i 47 sekund. Założymy się, że przez tą krótką chwilę uczestnicy mieli mnóstwo frajdy.

4) Ciekawe czy księżniczka na ziarnku grochu wyspałaby się nanajwyższym stosie materacy.Mierzył on prawie 7m wysokości (a dokładnie 6,95m). Rekord ustanowiła firma Flipkart z Indii 11 czerwca 2018, układając 45 materacyna drewnianym łóżku pochodzącym z nowej kolekcji ich mebli.

5) W Księdze Rekordów Guinessa nie zabrakło też… największego materaca sprężynowego. Pochodzi on z Chin i ma wymiary22,04m x 20m. Rekord ten należy do Kukahome Co. i zapisany jest pod datą 6 maja 2017. Skakalibyście? My tak!

6) Największa poduszka na świecie, stworzona 9 kwietnia 2014 przez Sinomax Group w Guangzhou w Chinach, ma 18,59m długości i 26,64m szerokości. To więcej niż standardowy autobus! Ciekawe jak na tym spać? To udokumentowany dowód na to, że podczas snu można się zgubić na własnej poduszce.

7) Do kompletu jest też największy na świecie śpiworek– ma wymiary 7,46m x 16,5m. To prawie 10 razy więcejniż standardowy śpiwór. Stworzony on został przez Slumberjack z USA jako symbol upamiętniający pięćdziesiątą rocznicę i został pokazany światu 27 lipca 2002 (rekord ustanowiony został 27 maja 2001).

8) Pozostając w temacie śpiworów – najdłuższa linia stworzona ze zwiniętych śpiworówułożonych obok siebie składała się z 253 sztuk. Rekord ustanowiono w Indiach 25 września 2016 roku.

9) Ale chyba nie wpadlibyście na to, że w śpiworze można…. biegać! Natomiast David Smith z Wielkiej Brytanii wpadł na pomysł przebiegnięcia maratonu, a konkretnie 2017 Virgin Money London Marathon, który odbył się 23 kwietnia 2017. David, biegnąc w czerwonym śpiworze ukończył maraton w 3h 44min i 1sek. Wiadomo – czerwone najszybsze, zupełnie jak Ferrari.

10) Jeden koc, dwa prześcieradła, podkład, poduszka, poszewka na poduszkę, kołdra i… narożniki kopertowe (pozdrawiamy pielęgniarki i opiekunki medyczne 😉 ). Tak pościelone, w błyskawicznym tempie, bo zaledwie w 14 sekund (!), łóżkoprzygotowały pielęgniarka Michelle Benkel oraz Sharon Stringer z Royal Masonic Hospital w Londynie 26 listopada 1993. W ten rekord aż ciężko uwierzyć. 14 sekund na szpitalne łóżko to naprawdę ekspres!

Kto by się spodziewał, że z poduszką, czy inną częścią pościeli można stać się sławnym i zapisać się na stałe, lub chociaż na jakiś czas w Światowej Księdze Rekordów Guinessa. A jednak. To co? Ktoś próbuje?

O nas:

REST to wypadkowa chęci, pracy, rozmów, badań i dwudziestu lat doświadczenia rodzinnej firmy PUR, która jak nikt inny zna poduszkowe potrzeby. Wierzymy, że każdy zasługuje na lepszy sen. Rozgość się u nas i po prostu odpocznij.

Nasze poduszki