Poduszkowy przewodnik. Jak wybrać tą jedyną?

Wybór właściwej poduszki jest kluczem sukcesu! Często jednak bagatelizujemy temat mówiąc „to tylko poduszka”. Niestety to bardzo mylne – źle dobrana poduszka może być przyczyną wielu przykrych dolegliwości bólowych, których możemy dość łatwo uniknąć. Z badań przeprowadzonych przez zespół Si-stars wśród społeczności internetowej w sierpniu 2017 wynika, że co piąty ankietowany nie jest zadowolony ze swojej poduszki. Wierzymy, że poniższy przewodnik po krainie wygodnych snów Si-stars rozwiąże Wasze problemy i pomoże Wam lepiej spać.

Cechy idealnej poduszki

Odpowiednio dobrana poduszka powinna być przede wszystkim wygodna i dopasowana do pozycji, w której zwykle śpisz. Istotne jest tu właściwe podparcie głowy i szyi, tak aby cały kręgosłup tworzył jedną linię i pozostał w pozycji naturalnej czyli był całkowicie prosty. Poduszka nie może być więc ani za wysoka, ani za niska, a do tego odpowiednio wypełniona.

A może spać bez poduszki?

Nie jest to dobry pomysł. Spanie bez poduszki, tak samo jak spanie na niewłaściwej poduszce, nie zapewnia odpowiedniego podparcia i odciążenia, które są kluczowe dla rozluźnienia mięśni szyi i karku. W związku z tym spanie bez poduszki może być przyczyną dokuczliwego, chronicznego bólu karku, a na dłuższą metę nawet prowadzić do zwyrodnień kręgosłupa i wad postawy.

Ulubiona pozycja: na boku

Dla zwolenników spania na boku oferujemy poduszki VERDE, NUGAT, LAX i ARIA. Przy wyborze poduszki należy zwrócić uwagę na to, czy kręgosłup układa się w linii prostej. Nasze poduszki mają różną wysokość (VERDE – 15cm, NUGAT – 16cm, LAX – 17cm, ARIA – 20cm) oraz miękkość, tak aby można było je jak najbardziej dostosować do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że zbyt wysoka lub zbyt niska poduszka spowodują nienaturalne wygięcie kręgosłupa. Idealna poduszka dla śpiących na boku to taka, która podeprze i wypełni całą przestrzeń między głową, szyją i materacem, pozostawiając kręgosłup w pozycji naturalnej. Musi być więc wysoka i dość twarda tak, żeby głowa się w nią zbytnio nie zapadała.

Ulubiona pozycja: na brzuchu

Generalnie pozycja na brzuchu jest pozycją niewskazaną do snu. Wiemy jednak, że niektórym ciężko będzie zmienić wieloletnie przyzwyczajenia, dlatego śpiącym na brzuchu polecamy wybrać jak najniższą poduszkę. Idealnie sprawdzi się ARIA, która po wyjęciu ze środka dodatkowych wałków ma zaledwie 10cm wysokości. Wałki możemy wtedy zastosować do wypełnienia innych przestrzeni między ciałem a materacem w taki sposób, jak tylko będzie nam wygodnie. Jeżeli jednak nie lubisz zbyt niskich poduszek i uważasz, że na takiej poduszce jest Tobie niewygodnie i się nie wyśpisz – wybierz NUGAT, LAYA lub VERDE.

Ulubiona pozycja: na plecach

Do spania na plecach najlepsza będzie poduszka o średniej wysokości i twardości. W tym przypadku najważniejsze jest, żeby głowa nie zwisała, ale pozostała w linii prostej z kręgosłupem. Dla śpiących w tej pozycji odpowiednia będzie każda z naszych poduszek.

Pokaż kotku co masz w środku…, czyli jakie wypełnienie wybrać?

W naszych poduszkach możecie znaleźć wypełnienie naturalne lub syntetyczne. Wypełnienie naturalne, w naszym przypadku kaczy półpuch czyli mieszanina puchu i pierza, charakteryzuje się lekkością i delikatnością. Dawniej wsad naturalny był jedynym stosowanym do wypełnienia poduszek. Obecnie poduszki z puchem bądź puchem i pierzem stanowią produkt dość ekskluzywny. Kaczy półpuch rewelacyjnie odprowadza wilgoć, jest łagodny dla skóry i sprężysty. Wkłady naturalne są przewiewne, mają właściwości termoregulacji i zapewniają cyrkulację powietrza, dzięki czemu mniej pocimy się podczas snu. Mieszanina puchu i pierza świetnie utrzymuje elastyczność, dzięki czemu poduszka zachowuje swoją świetność na dłużej. Niestety, poduszki z kaczym półpuchem nie nadają się dla osób uczulonych na pierze, ponieważ występują w nich alergeny pochodzące od ptaków.

Stosowane przez nas wypełnienie syntetyczne to mikrowłókno, które charakteryzuje się wysoką trwałością na użytkowanie oraz dobrą izolacją termiczną.

Mikrowłókno jest włóknem o niezwykle niskiej gęstości liniowej, poniżej 1 deniera. Oznacza to, że jest 100 razy cieńsze niż ludzki włos! Składa się z włókien poliestrowych i poliamidowych i jest delikatniejsze i zdecydowanie bardziej miękkie niż inne materiały syntetyczne. Poduszka wypełniona mikrowłóknem daje efekt puchopodobny, jest więc doskonałym zamiennikiem dla wkładów naturalnych, cenionym szczególnie przez osoby uczulone na ptasie pióra i pierze. Poduszki z mikrowłóknem idealnie podpierają kark, dostosowując się do krzywizn ciała, a po wstrząśnięciu i ułożeniu wracają do pierwotnego kształtu. Wypełnienie syntetyczne polecamy wybierać szczególnie dla dzieci, tak aby nie narażać ich na reakcje uczuleniowe.

Jaki rozmiar poduszki wybrać?

Poduszka nie powinna być zbyt mała, tak aby przy zmianie pozycji podczas snu nie spadała nam z niej głowa. Si-stars oferuje poduszki w standardowych rozmiarach 50x60cm oraz dla zwolenników większych poduszek, posiadamy w ofercie poduszkę NUGAT 70x80cm. Kupując nasze poduszki, możecie mieć pewność, że bez problemu znajdziecie pasującą na nie pościel.

W łóżku spędzamy około 1/3 naszego życia. To niemało prawda? Warto więc poświęcić trochę uwagi poduszce, z którą spędzimy ten czas i… wybrać tą jedyną, wygodną, idealną…

O nas:

REST to wypadkowa chęci, pracy, rozmów, badań i dwudziestu lat doświadczenia rodzinnej firmy PUR, która jak nikt inny zna poduszkowe potrzeby. Wierzymy, że każdy zasługuje na lepszy sen. Rozgość się u nas i po prostu odpocznij.

Nasze poduszki